Članek v pdf obliki
PDF icon Prenesi pdf datoteko (288.29 KB)

Audiovizualni mediji na muzejski razstavi

Zaradi celostnega razumevanja tematike članek na kratko predstavi razvoj vizualne antropologije, opredeli pojem etnografskega filma in oriše stanje vizualnih raziskav v Sloveniji. Poudarek je na avdiovizualnem delovanju Slovenskega etnografskega muzeja, kjer od poletja 2000 deluje kustodiat za etnografski film. Osrednji del članka je posvečen konkretnemu projektu Slovenskega etnografskega muzeja – videofilmu V podobe ujeti indigo, ki je bil sestavni del razstave mag. Andreja Dularja z enakim naslovom. Analiza obsega ovrednotenje umestitve vizualnega medija v razstavni postavitvi ter njegovo vlogo in pomen znotraj razstave. V zaključku članek predstavi tehnično opremljenost kustodiata za etnografski film in njegove glavne zadolžitve v prihodnosti.