LGBT: Razstava štirih

6. oktober 2017
Do
30. november 2017

Avtorji razstave so pisateljica Suzana Tratnik, sociolog Roman Kuhar, sinologinja Jana Rošker in medijska zvezda Salome.

Skozi njihove osebne poglede in izkušnje spoznamo identitete in izzive v življenju lezbijke, geja, biseksualne in transseksualne osebe. Njihove zgodbe so večplastne, obenem resne in igrive.

Razstava spada v ciklus osebnih razstav, ki jih obiskovalci Slovenskega etnografskega muzeja pripravijo pod mentorstvom enega od kustosov in dopolnjujejo drugo stalno razstavo Jaz, mi in drugi: Podobe mojega sveta (2009). Cilj osebnih razstav je v krovno razstavo o identitetah vključiti skupine ljudi, ki jih muzeji redko obravnavajo in so v družbi pogosto spregledane ali nerazumljene, oziroma bolj natančno, spodbuditi razmislek in diskusijo o zastrtih temah.