2. december 2004
30. november 2005

Evropski etnografski muzeji v SEM

2. december 2004 - november 2005

Ob odprtju nove slovenske in evropske etnološke muzejske hiše, 2. decembra 2004, prazniku starega in novega, podobnega in drugačnega, se na razstavi predstavlja štirinajst evropskih etnografskih muzejev.

V Slovenijo, v novo razstavno hišo Slovenskega etnografskega muzeja, so pripeljali pisano paleto evropske kulturne raznolikosti, premišljen izbor simbolnih nosilcev nacionalnih istovetnosti, kakršni so: avstrijska "Kmečka soba"; kot sanje o podeželskem življenju; bolgarske martenitse in sourvakane; irski čoln curach; finski stol kot materializacija pomena gozda; italijanska "malga veniga", model za oblikovanje masla izjemnih mer; hrvaške tamburice; istrski kažuni in sopele; poljske papirnate izrezanke; slovaški potujoči žičarji; madžarsko sedlo; češka fajansa in tekstilije; makedonski nakit in kilimi; na videu prikazane etnološke zbirke nemškega Bavarskega nacionalnega muzeja iz Münchna in estonsko vsakdanje življenje na fotografijah.

Katalog razstave

Sodelujoči muzeji: