Člani društva Chado Urasenke Tankokai Slovenija
25. avgust 2016

Ustanovljeno je Društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija

22. avgusta je v Slovenskem etnografskem muzeju potekal ustanovni zbor Društva Chado Urasenke Tankokai Slovenija. Slovenska chado skupina, ki se že deset let posveča obredni pripravi in pitju čaja po izročilu Urasenke šole poti čaja iz Kjota, je tako tudi formalno postala 110. podružnica šole Urasenke v tujini, katerega uradno priznanje je prejela ob svečanem obisku dr. Genshitsu Sana 26. junija 2016 v Ljubljani.

Poglavitna namena delovanja društva sta združevanje zainteresiranih fizičnih oseb, ki se posvečajo vseživljenjskemu procesu učenja poti čaja oziroma praktikantov obreda priprave in pitja čaja po izročilu Urasenke šole poti čaja Kjota ter promocija, ohranjanje nesnovne kulturne dediščine čajnega obreda in posredovanje teh kulturnih dobrin z izvajanjem dejavnosti na področju kulturnega izobraževanja.

Predsednica društva je dr. Bojana Rogelj Škafar, njegova podpredsednica je dr. Paula Braga Šimenc.