Logotip
2. december 2020

#naprejvpreteklost

vseslovenska muzejska akcija

Spletna promocijska akcija Skupnosti muzejev Slovenije z naslovom Naprej v preteklost, h kateri smo se muzeji iz vse Slovenije priključili že poleti 2020 in je bila nadvse uspešna, se nadaljuje tudi v najbolj prazničnem mesecu leta – decembra 2020. Potekala bo med 7. in 13. decembrom 2020. Akcija je namenjena muzejskim objavam in dogodkom na spletu.

Želimo si, da bi muzeji svoje »nenavadno« leto zaključili v pozitivnem duhu in z veliko blišča in da bi to začutili tudi obiskovalci. Preko naših spletnih strani in družabnih omrežij bomo prikazali zanimive zgodbe, razstave, delavnice, pripovedi in obiskovalce spomnili, kaj vse se skriva v naših muzejih.

Akciji se pridružuje tudi Slovenski etnografski muzej, vabljeni k ogledu!

Ponedeljek, 7. december, 9.00: Slovenske penine, spletna predstavitev (SEM v sodelovanju z BIC)
Torek, 8. december, ob 9.00: Kako nastane potičnica?, video (SEM v sodelovanju z Lončarskim ateljejem SEM)
Sreda, 9. december, ob 11.00: Praznične voščilnice, spletna delavnica
Četrtek, 10. december, ob 9.00: Oprava Dedka Mraza, zgodba dveh predmetov iz stalne razstave SEM: polhovka in kožuh
Petek, 11. december, ob 9.00: Spletna predstavitev izbora božično - novoletnih voščilnic iz zbirke Vekoslava Kramariča (30. / 40. leta 20. stol.)
Sobota, 12. december, ob 11.00: Jaslice iz testa, spletna delavnica
Nedelja, 13. december, ob 9.00: Muzejska voščilnica SEM 2020, video