Razstavna hiša SEM
10. november 2023

Naprej v preteklost 2023, vseslovenska spletna akcija muzejev in galerij

Slovenski etnografski muzej se ponovno pridružuje Skupnosti muzejev Slovenije pri akciji #NAPREJVPRETEKLOST. Teme letošnje akcije so #zimazimabela, #muzejintrajnostnirazvoj ter #muzejindobropočutje.

Slovenski muzeji in galerije v tednu med 4. in 10. decembrom 2023 na svojih spletnih straneh in družabnih omrežjih objavljamo zgodbe, fotografije, kratke videe in zanimive informacije ter ponujamo zanimive poglede v muzejske zbirke ter muzejski vsakdan.

Program spletnih dogodkov v SEM:

Ponedeljek, 4. december, ob 11.00: Adventni konjički. Dr. Marko Frelih, avtor razstave Sveti konji – nebesni jezdeci. Javljanje v živo.
>> Dostopno na profilu Facebook.

Torek, 5. december ob 8.00: Prihod Miklavža. »Decembrski« vpisi v Register nesnovne kulturne dediščine. Mag. Anja Jerin, ob 20. obletnici Unescove Konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine. Utrinek iz spletnega Registra nesnovne kulturne dediščine.
>> Dostopno na spletni strani muzeja ter profilih Facebook, Instagram in X (Twitter) SEM.

Sreda, 6. december, ob 8.00: Zima bela. Utrinek iz muzejske fototeke deli Miha Špiček iz Dokumentacije SEM.

Četrtek, 7. december, ob 8.00: SEM 100 let, praznujmo skupaj! muzejski video

Petek, 8. december, ob 11.00: Krakovske jaslice z Unescovega reprezentativnega seznama nesnovne kulturne dediščine človeštva. Reportaža z razstave Poljske jaslice z dr. Neno Židov.

Sobota, 9. december, ob 8.00: SEM 100 let! O novi stalni razstavi Človek in čas: Prvih 100, s soavtorico Sonjo Kogej Rus. Muzejski video.

Nedelja, 10. december, ob 8.00: Dobro dedek v polhovki. Dr. Nena Židov o dedku Mrazu, njegovem obdarovanju ter ustvarjanju njegove enotne podobe kot jo poznamo - s strani Maksima Gasparija.

Spremljajte nas! (Katalog)