Foto: Slovensko veleposlaništvo v Buenos Airesu (Facebook), 2023
4. julij 2023

Razstava Nesnovna kulturna dediščina Slovenije v luči Unescove Konvencije v Buenos Airesu

Slovensko veleposlaništvo v Buenos Airesu je 29. junija 2023 v zlatem salonu Hiše kulture v Buenos Airesu organiziralo sprejem ob Dnevu državnosti, ki se ga je udeležilo okoli 200 povabljenih gostov. Prisotne udeležence sta nagovorila veleposlanik Alain Brian Bergant in namestnik ministra za zunanje zadeve, veleposlanik Pablo Anselmo Tettamanti.

Po uradnem delu je v razstavnem prostoru Hiše kulture sledilo odprtje razstave Nesnovna kulturna dediščina Slovenije v luči Unescove Konvencije, ki jo je pripravil Slovenski etnografski muzej v sodelovanju z Ministrstvom za kulturo in Ministrstvom za zunanje zadeve RS.

Avtorici razstave sta dr. Nena Židov in mag. Anja Jerin, kustodinji v Slovenskem etnografskem muzeju. Razstavo je oblikovala Darja Klančar.

Foto: Slovensko veleposlaništvo v Buenos Airesu (Facebook), 2023Foto: Slovensko veleposlaništvo v Buenos Airesu (Facebook), 2023