Naslovnica knjige
28. junij 2023

Koordinator izdal dopolnjeno publikacijo Register nesnovne kulturne dediščine Slovenije (2008-2023)

Slovenski etnografski muzej je kot Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine v namene promocije enot nesnovne kulturne dediščine, ki so vpisane v Register nesnovne kulturne dediščine, izdal dopolnjeno dvojezično publikacijo Register nesnovne kulturne dediščine Slovenije (2008–2023).

V publikaciji urednic Anje Jerin in Nene Židov so zbrani kratki opisi in fotografije 115 enot nesnovne kulturne dediščine, ki so bile do konca maja 2023 vpisane v Register nesnovne kulturne dediščine, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo.

Izdajo publikacije je omogočilo Ministrstvo za kulturo. Publikacija nosi znak Unesca, s katerim Unesco obeležuje 20. obletnico Unescove Konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine.