Logotip nacionalnega meseca skupnega branja
Pogovor
sreda, 12. september 2018 - 16:00
1 ura

Zgodbe ne moreš iz žakla zvrnit: Beremo skupaj

Nacionalni mesec skupnega branja 2018 v SEM

Med 8. septembrom (mednarodnim dnevom pismenosti) in 8. oktobrom 2018 (zaključek Tedna otroka) v Sloveniji prvič doslej poteka akcija Nacionalni mesec skupnega branja 2018 (NMSB 2018), ki povezuje vse, ki skrbimo za spodbujanje branja in bralne kulture, z namenom dviga bralne kulture in bralne pismenosti vseh prebivalcev v Sloveniji, slovenskem zamejstvu in med Slovenci po svetu.

Slovenski etnografski muzej se mesecu skupnega branja pridružuje nacionalni akciji z dogodki namenjenim našim najstarejšim sosedom, stanovalcem Doma upokojencev Center, Tabor-Poljane v Ljubljani. Zanje smo pripravili program srečanj pod naslovom Zgodbe ne moreš iz žakla zvrnit: Beremo skupaj, na katerih bomo brali iz izbora knjig, ki ga je pripravila Knjižnica SEM. Prvi dogodek bo že 12. septembra 2018 med 16.00 in 17.00 v Knjižnici SEM.

Koordinatorka dogodkov: Mojca Račič, vodja knjižnice

Naslovnica knjige Zgodbe ne moreš iz žakla zvrnit