petek, 27. maj 2016 - 16:30

Vrata mojega doma in šege in navade na pragu

druženje z obiskovalci na razstavi Vrata

Ob razstavi VRATA: prostorski in simbolni prehodi življenja Slovenski etnografski muzej vabi obiskovalce na  skupna druženja in razmišljanja o vratih - teh zvestih spremljevalcih življenja, tokrat na temo VRATA MOJEGA DOMA IN ŠEGE IN NAVADE NA PRAGU.

Vrata so kot meja prehoda pomembna ob osrednjih življenjskih mejnikih: rojstvu, poroki in smrti. Pridružite se nam in delite z nami Vašo osebno zgodbo o slovesu in sprejemu na pragu ob osrednjih življenjskih dogodkih. Morda poznate zgodbe s praga Vaših prednikov. ali pa ste o dogajanju na vratih ob rojstvu, poroki in smrti le brali in se vam je zapisano vtisnilo globoko v spomin.

Vaši gostiteljici bosta kustodinja mag. Polona Sketelj, avtorica razstave in gospa Brigita Rupnik, kulturna mediatorka SEM. Po uvodnem predavanju avtorice razstave, bo sledil pogovor z obiskovalci, ki ga bo vodila gospa Brigita Rupnik.

Veselimo se srečanja z Vami.

Povezava do vabila