sreda, 20. maj 2020 - 12:00
4 ure

SEM za Svetovni dan čebel

Vabljeni na dogodek Čebelja skulptura Guillerma Escalanteja - Faza 2: risarski performans.

Veliko skulpturo kranjske sivke (3 m x 2 m), te slovenske avtohtone, delovne in dolgožive čebelje pasme, je za razstavo SEM Kjer so čebele doma leta 2018 ustvaril Guillermo Escalante, v Sloveniji že dolga leta živeči argentinski umetnik.

Po zamisli slikarja je 'njegova čebela' umetnina v nastajanju. Tokrat jo bo oplemenitil z motivi s poslikanih panjskih končnic, ki so ga navdihnile in jih bo narisal s tušem. Končnice kot edinstveno posebnost nacionalne kulturne dediščine hrani Slovenski etnografski muzej.

Z risarskim performansom Guillerma Escalanteja SEM obeležuje 20. maj kot Svetovni dan čebel, ki ga je Generalna skupščina Organizacije združenih narodov (OZN) na pobudo Slovenije razglasila v decembru leta 2017 in smo ga prvič praznovali leta 2018.