Razstavna hiša SEM
Razstavna hiša
nedelja, 5. marec 2023 - 10:00
8 ur

Prva nedelja v mesecu: Prost vstop

Vsako prvo nedeljo v mesecu vabimo obiskovalce na brezplačne oglede razstav Slovenskega etnografskega muzeja. Preživite dan v zakladnici kulture, sprehodite se po naših zbirkah in se naužijte dediščine.

Na ogled so občasne razstave SEM Sveti konji – nebesni jezdeciBelo zlato: Zgodbe o bombažuVrbišće šjme, Ljudska umetnost med domom in svetom: Zbirki SEM in ljudske umetnosti NSK skupine IRWIN ter stalni razstavi Plečnikova Lectarija in Med naravo in kulturo.

Najmlajše obiskovalce pa še posebej vabimo v delavnico Malega mojstra, kjer lahko preizkusijo svoje spretnosti, na občasno razstavo Sveti konji – nebesni jezdeci, kjer so na voljo igre za otroke ter v Etnoabacedaž na stalni razstavi Med naravo in kulturo - labirint po črkah slovenske abecede, ki predstavlja izbrane etnološke predmete.

Dobrodošli!