Razstavna hiša
nedelja, 5. september 2021 - 10:00
8 ur
Prost vstop!

Prva nedelja v mesecu, prost vstop

Vsako prvo nedeljo v mesecu vabimo obiskovalce na brezplačne oglede razstav Slovenskega etnografskega muzeja. Preživite dan v zakladnici kulture, sprehodite se po naših zbirkah in se naužijte kulture.

Na ogled je občasna razstava SEM La Doctora: Življenje in delo slovenske znanstvenice v Paragvaju ter razstava Vtisi 30, osebna razstava Moj jezik je jezik mozaika, stalni razstavi Med naravo in kulturo in Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta ter stalna postavitev obrtniške zbirke Lectarstvo je krajcarkšeft: Krbavčičeva svečarska in medičarska delavnica in trgovina iz Ljubljane.

To nedeljo se ob dnevu odprtih vrat v SEM predstavlja Zavod Dobra pot z aplikacijo Zapisi spomina, ki je namenjena beleženju in objavljanju védenj, pričevanj, spominov starejših na najrazličnejše vidike življenja in kulture v preteklosti. Več o projektu!

Dobrodošli!