torek, 30. avgust 2016 - 8:00
8 ur
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
65€ (vključuje vstopnine, vodstva, varstvo, material za ustvarjanje in kosilo)
PRIPONKE
Datoteka prijava_ltp.docx
Od ponedeljka 29. avgusta do srede 31. avgusta
Za otroke od 8. do 12. leta

Lončarski, tkalski in pletarski dnevi

Tridnevne delavnice za otroke

Čeprav se počitnice zaključujejo, pa nas to naj ne ovira biti aktiven in ustvarjalen. Mogoče te zanimajo stare obrti? Slovenski etnografski muzej je združil moči z umetnicami in mojstricami lončarstva, tkanja in pletenja. Prav zadnje tri dni pred začetkom šole te vabimo, da se nam pridružiš in spoznavaš tehnike, materiale in načine izdelovanja, ki te bodo lahko navdihovale za kasnejše samostojno ustvarjanje

Program:
Prvi dan: Pri kiparki in lončarki Evi

Material za ustvarjanje bo glina. Seznanili se bomo, kako se jo gnete in oblikuje. Preizkusili se bomo v vrtenju na lončarskem vretenu. To pomeni, da bo naš izdelek skodelica, pripravljena na žganje v lončarski peči.

Drugi dan: Pri tkalki Mojci
Tkalka nam bo predstavila naravne materiale in pripomočke za tkanje ter tkanje na ročnih statvah. Vsak si bo izdelal torbo, ki bo lahko služila za različne namene.

Tretji dan: Pri pletarki Tini
Tudi pletarka nam bo najprej predstavila materiale, kako jih pridobimo in tehnike pletenja. Košara, ki jo bomo izdelali bo iz leskovih viter.

Delavnice bodo potekale od ponedeljka do srede od 8.00 do 16.00 ure. Vsak dan bomo na poseben način doživljali tudi predmete v Slovenskem etnografskem muzeju, odmori pa bodo namenjeni starim igram.

Prijave za Lončarske, tkalske in pletarske dneve so možne le za vse tri dni!
Družili se bomo od ponedeljka do srede med 8.00 in 16.00 uro. V dejavnost so vključene vstopnine, vodstva, celodnevne aktivnosti, materiali in kosilo. Število mest je omejeno, saj udeleženci samostojno delajo na lončarskem vretenu in ročnih statvah. V primeru premajhnega števila prijav delavnice odpadejo. Program je namenjen osnovnošolcem med 8. in 12. letom.

Prijave zbiramo do ponedeljka 22. avgusta in je potrjena s plačilom celotnega zneska

Metelkova 2. Ljubljana
Razstavna hiša
E: blagajna@etno-muzej.si
T: 01 3008 745

Na tem naslovu lahko dobite tudi dodatne informacije (prijavnica je v priponki - meni na levi strani).