sreda, 26. marec 2014 - 9:00

Kulturni bazar 2014 v Cankarjevem domu

Kulturni bazar 2014 – Kultura se predstavi  je enodnevna prireditev v razstavnih prostorih Cankarjevega doma, kjer predstavlja svojo bogato ponudbo več kot 200 kulturnih ustanov ter številni samostojni kulturni ustvarjalci iz vse Slovenije.

Kulturnemu bazarju se tudi letos pridružuje Slovenski etnografski muzej – tokrat na stojnici, kjer bodo na voljo informacije o razstavah ter o programih za otroke in mladino v SEM.

Na Kulturnem bazarju 2014 lahko v enem dnevu in na enem kraju spoznate vso slovensko kulturno-umetniško ponudbo za otroke in mlade ter vse, ki vas zanima kultura.

Dogodke v dvoranah bo spremljalo pestro dogajanje na razstavnih prostorih kulturnih ustanov v vseh treh preddverjih Cankarjevega doma. Poleg programa delavnic, koncertov in predstav bo zanimivo tudi na Bazarjevi kul-poti, ki jo boste letos samostojno raziskovali v skupinah, lahko pa tudi posamezno.

Program

Za organizirani obisk Kulturnega bazarja 2014 za otroke in mladino z vzgojno-izobraževalnih zavodov (VIZ) je letos  na voljo posebna e-prijava, kjer se vsi zavodi lahko prijavijo in ki bo na www.kulturnibazar.si odprta do vključno 10. marca 2014.

Prijava organiziranih obiskov

Na Kulturnem bazarju združijo moči Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Zavod RS za šolstvo, Ministrstvo za kmetijstvo in okolje, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, Slovenska nacionalna komisija za Unesco ter kulturne ustanove iz vse Slovenije, saj želimo doseči boljšo obveščenost o kulturni ponudbi v Sloveniji ter v strokovni in širši javnosti prebuditi interes za kulturno-umetnostno vzgojo oziroma za kulturo.

Več o Kulturnem bazarju: http://www.kulturnibazar.si/domov/

Se vidimo na Kulturnem bazarju 2014!