Vlak
sreda, 8. julij 2020 - 17:00
1 ura
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Hrvaške otroške igrače med tradicijo in sodobnostjo, javno vodstvo

Prijazno vas vabimo na javno vodstvo po gostujoči razstavi Etnografskega muzeja Zagreb. Vodila bo muzejska svetovalka Sonja Kogej Rus.

Razstava predstavlja okoli 300 otroških igrač, od tradicionalnih do sodobnih, ki jih v zbirki hrani Etnografski muzej Zagreb. Med njimi so igrače, ki so jih izdelovali na začetku 20. stoletja in so nastale v obrtnih delavnicah, redke igrače iz hrvaških tovarn in sodobne igrače, ki so jih ustvarili hrvaški umetniki in oblikovalci. Spretnost izdelovanja in izrazna podoba lesenih otroških igrač iz Hrvaške ostajata nespremenjeni že več rodov. Zato je veščina izdelave tradicionalnih lesenih otroških igrač z območja Hrvaškega Zagorja od leta 2009 vpisana na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva.

PRIJAVE IN INFORMACIJE
Prijave sprejemamo do en dan pred dogodkom in so obvezne na blagajna@etno-muzej.si ali v delovnem času muzeja na T: 01 / 3008 745. Po opravljeni rezervaciji svojo vstopnico lahko prevzamete na recepciji SEM na dan dogodka do 16.50. Število oseb na vodstvu je omejeno.