četrtek, 17. november 2016 - 17:00
Prost vstop

Bonboni vseh generacij: 140 let Šumija

Odprtje razstave

Podjetje Šumi je v svoji 140-letni tradiciji iz družinske obrti preraslo v tovarno bonbonov.

Izdelovali so malinovec, marmelado, napolitanke, čokolado, bonbone, žvečilne gumije in številne druge izdelke. Do danes pa se je tradicija izdelave bonbonov ohranila v Šumijevi tovarni v Krškem, kjer jih letno izdelajo okoli 5.000 ton. Na razstavi so predstavljeni pomembnejši mejniki v razvoju podjetja, Šumijevi produkti in številni bonboni. Osrednji element razstave je inštalacija bonbonov, ki je sestavljena iz 4.200 bonbonov. Pod njo so predstavljeni vsi današnji izdelki Šumija, ki danes svoje bonbone izvaža v 41 držav sveta.

Razstava Bonboni vseh generacij, ki je nastala ob 140 obletnici Šumija, je posvečena uspešni slovenski blagovni znamki, in je nadaljevanje projekta Slovenskega etnografskega muzeja o dediščini in prihodnosti slovenskih blagovnih znamk.

Avtorja razstave: mag. Adela Pukl in Miha Špiček, kustosa SEM