Alja Viryent
1 ura
Vstop prost!

Alja Viryent: Življenje v visokih petah

Ob gostujoči razstavi iz Španije MOJSTROVINE ŠPANSKE UMETNOSTNE OBRTI: 10 LET NACIONALNIH NAGRAD vas Slovenski etnografski muzej prijazno vabi na predstavitev in pogovor o življenju v visokih petah s slovensko oblikovalko čevljev, ki bo na Poletno muzejsko noč v SEM.

Bogata čevljarska družinska tradicija je na Alji Viryent pustila globok pečat. Skozi igro z usnjem se je že kot deklica v delavnici svojega deda, kjer so čevlji nastajali že od leta 1919, in začutila neizbežno željo po ustvarjanju čevljev.

Leta 2005 je ustanovila svojo blagovno znamko unikatnih čevljev A. Viryent z željo, da stara čevljarska znanja ne bi izumrla. Septembra 2016 je najela del proizvodnih prostorov nekdanje tovarne Peko in skupaj z ekipo na trg lansirala kolekcijo prvih čevljev. S tem nadaljuje in ohranjanja čevljarsko tradicijo v Tržiču.

Pogovor bo povezovala Nina Zdravič Polič, muzejska svetovalka v Slovenskem etnografskem muzeju.

Ob 19.00 bo sledilo strokovno vodstvo po razstavi Mojstrovine španske umetnostne obrti: 10 let nacionalnih nagrad s kustodinjo razstave Lauro Miguel Baumann iz Španije.

VabiloLogotip