Razstavna hišaUpravna hiša
sreda, 15. februar 2012 - 17:30

Afriški filmi dr. Borisa Kuharja

Program:

17.30 (razstavna hiša SEM): Strokovno javno vodstvo po gostujoči razstavi Urejeni po afriško: frizerske in brivske table Afrike, vodil bo dr. Marko Frelih, kustos SEM

18.00 (upravna hiša SEM): Afriški filmi dr. Borisa Kuharja

Ogledali si bomo tri filmske potopise iz serije S kamero po svetu, ki jih je dr. Boris Kuhar posnel v Afriki med leti 1966 in 1971. Z vlakom bomo potovali iz Dakarja do Saint Luisa, šli na obsk k manj znanim plemenom v Kamerun in spoznali skrivnostni otok Lamu.

Sledi pogovor z avtorjem filmov dr. Borisom Kuharjem, etnologom, novinarjem, sodelavcem Televizije Slovenija v prvih letih njenega nastanka, direktorjem Slovenskega etnografskega muzeja v letih od 1962 do 1987 in lanskoletnim prejemnikom plakete Nika Kureta za prispevek k razvoju slovenske vizualne etnografije. Tokrat se bomo posvetili predvsem  njegovemu sodelovanju s Televizijo Slovenija in še posebno afriškim temam, ki jih je zabeležil v dvajsetih oddajah iz cikla S kamero po svetu.

Gostja večera bo tudi Jožica Hafner, dokumentalistka raziskovalka iz Službe za arhiviranje in dokumentacijo na Televiziji Slovenija in sodelavka Skupine za razvoj novih vsebin in arhivskega portala. Predstavila bo filmsko arhivsko gradivo Televizije Slovenija, način hrambe in pestre načine uporabe. Izvedeli bomo, skozi koliko rok so šli trije afriški filmi na Televiziji Slovenija, da jih bomo lahko videli na filmskem večeru v Slovenskem etnografskem muzeju.

Pogovor bo povezovala Nadja Valentinčič Furlan, kustodinja za etnografski film.

Informacije in kontaktna oseba:

SEM, Nadja Valentinčič Furlan, kustodinja za etnografski film

T: 031 /844 905, E: nadja.valentincic@etno-muzej.si