Odprtje razstave Trienale rokodelstva
1. december 2023

Odprtje razstave Trienale rokodelstva

Danes se je v SEM odprla razstava Trienale rokodelstva.

Z nagovorom je razstavo sodobnih in inovativnih izdelkov na temeljih bogate kulturne dediščine Slovenije, ki se je po uspešni predstavitvi v Koroški galeriji likovnih umetnosti preselila v SEM, pospremila Natalija Polenec, direktorica SEM, o projektu Trienale rokodelstva je govoril Tadej Pungartnik, direktor Koroškega pokrajinskega muzeja in vodja projekta, o razstavi pa je spregovorila dr. Tanja Roženbergar, so-kustosinja razstave (SEM). Razstavo je odprl zasl. prof. dr. Janez Bogataj.

Razstava prispeva k razumevanju rokodelskih panog v kontekstu časa in družbe 21. stoletja.

Na ogled do 3. marca 2024.

Partnerji razstave: SEM, Koroški pokrajinski muzej, MAO Slovenija, Mestna občina Slovenj Gradec, Ministrstvo za kulturo.
Vzporedno bo od 13. decembra 2023 do 10. marca 2024 v MAO na ogled 10 del ustvarjalcev, ki so bili izbrani v okviru javnega poziva Povezovanje sodobnega oblikovanja, rokodelstva in obrti. Poziv je v okviru evropske platforme Distributed Design razpisal Center za kreativnost.

Foto: Blaž Verbič in Lana Jovanovič