Kana Prosen
25. avgust 2021

Izbor najbolj navdihujočih pesmi literarnega natečaja, posvečenega drevesom

Kanika Gupta, aktivistka v rezidenci v SEM, je kot del rezidenčnega programa organizirala literarni natečaj Kako drevesa določajo naš obstoj in spreminjajo naša življenja?. Natečaj je naletel na dober odziv in izvirne pesmi so prispevali številni ljubitelji dreves.

Vse prejete pesmi so senzibilne in polne čustvenega naboja, zato je bil pravi izziv izbrati najbolj navdihujoče med njimi. Avtorice izbranih verzov so Lučka Lešnik, Ines Nabernik Bošnjak, Ema Nunar in Tamara Podolski. Njihove pesmi prilagamo na fotografijah.

Vsem sodelujočim čestitamo za njihove čudovite pesmi in se jim zahvaljujemo, da so delili svojo ljubezen do dreves z nami. Vse pesmi bodo zbrane v albumu, ki bo shranjen v arhivu Slovenskega etnografskega muzeja.

* Naslovna fotografija: Pesem in risba petošolke Kane Prosen

Literarni natečaj smo organizirali v sklopu projekta Taking Care. Etnografski in muzeji svetovnih kultur kot prostori skrbi.

Ema NunarLučka LešnikInes Nabernik BošnjakTamara Podolski