Lanthierijev dvorec v Vipavi
4. december 2014
Obljavljeno
na Kamri.

Srečna dežela je, vino rodi …

O zgodovini vinogradništva in vinarstva na Vipavskem

V Lanthierjevem dvorcu v Vipavi, kjer domuje Visoka šola za vinogradništvo in vinarstvo ter Center za raziskave vina Univerze v Novi Gorici, je od 4. decembra 2014 na ogled panojska razstava Srečna dežela je, vino rodi…  s podnaslovom O zgodovini vinogradništva in vinarstva na Vipavskem.

Na petih plakatih si je mogoče ogledati in prebrati nekaj osnovnih dejstev o prisotnosti kulture obdelovanja vinogradov in pridelave vina na Vipavskem ter širše na Primorskem in na Slovenskem.

Gre za kulturno zgodovinski pregled, ki izpostavlja dogodke, kraje in ljudi, ki so zaznamovali to pomembno gospodarsko panogo, s katero se Vipavci in Primorci nasploh že stoletja istovetijo.

Razstava vsebinsko zaokrožuje izobraževalno in raziskovalno dejavnost, ki poteka v kvalitetno prenovljenem ambientu baročnega dvorca Lanthieri že od leta 2013.

V turistično-muzejskem prostoru deluje tudi interaktivna info točka, kjer je mogoče, poleg informacij o vsebini razstave in starih tiskov na temo vinogradništva in vinarstva, med drugim prebrati tudi zanimive podatke o turistični ponudbi in drugih kulturnih vsebinah, ki jih ponuja v povezavi s pridelavo vina Vipavska dolina.

Razstavo je pripravila Barbara Sosič, kustosinja za gospodarske načine in promet v Slovenskem etnografskem muzeju.

Razstava je obljavljena na Kamri.

Iz odprtja