Muzeji za izobraževanje in raziskovanje, razstava državnih muzejev Slovenije 2024
Kavarna SEM
18. maj 2024
Do
9. september 2024

Letošnja tema mednarodnega muzejskega dne Muzeji za izobraževanje in raziskovanje, ki ga organizira Mednarodni muzejski svet ICOM, poudarja pomen muzejev kot dinamičnih izobraževalnih ustanov, ki spodbujajo učenje odkrivanja in razumevanja različnih kultur. Muzeji skrbijo za izmenjavo in bogatenje kultur, krepijo vzajemno razumevanje, sodelovanje in mir med narodi.

Slovenski državni muzeji smo ob letošnjem Mednarodnem muzejskem dnevu pripravili skupno panojsko razstavo, ki je na ogled pred Kavarno SEM pri Slovenskem etnografskem muzeju v Ljubljani, kjer se vsak muzej predstavlja s svojimi aktualnimi programi in vsebinami, ki v središče postavljajo izobraževanje in raziskovanje.

Več kot dva milijona in pol enot gradiva, ki ga hranimo slovenski državni muzeji, priča o znanju preteklosti, ki ga skozi sodobne izobraževalne programe in raziskovalne projekte vedno znova odkrivamo, delimo in širimo.

Pri razstavi sodelujejo:
Moderna galerija (MG+MSUM)
Muzej novejše in sodobne zgodovine Slovenije
Muzej športa
Muzej krščanstva na Slovenskem
Narodna galerija
Narodni muzej Slovenije
Prirodoslovni muzej Slovenije
Slovenska kinoteka in Muzej slovenskih filmskih igralcev
Slovenski gledališki inštitut – Gledališki muzej (SLOGI)
Slovenski šolski muzej
Tehniški muzej Slovenije