1. januar 2010
Do
31. december 2010

Folimage od začetkov: vodič po francoskem studiu animiranega filma

1. – 21. december 2010 (podaljšano do 5. januarja 2011)

Večmedijska razstava

Ob razstavi originalnih risb bosta za publiko zanimiva predvsem prostorska postavitev in interaktivni del razstave, ki pričarata magičnost procesa ustvarjanja animiranega filma skozi igro in zabavo. Vizualni in tekstovni del razstave sta koncipirana tako, da obiskovalca ob ogledu poneseta v neko drugo časovno in prostorsko dimenzijo, v kateri bo spoznal ozadje čarobnega procesa ustvarjanja animiranega filma in neizmerno kreativno moč njegovih ustvarjalcev. Pomemben je tudi del razstave, ki prikazuje klasični studio animiranega filma; v njem bodo obiskovalci dobili enkratno možnost vpogleda v tehnološki proces nastajanja animacije skozi vse faze ustvarjanja, od pisanja scenarija do barvanja, skladanja glasbe in končne montaže vključno s produkcijo in distribucijo.

Za šolske skupine bodo v času razstave v Slovenskem etnografskem muzeju organizirane tudi delavnice animiranega filma in posebne filmske projekcije. Na ta svojevrsten način želimo približati del francoske kulture tudi slovenskim šolarjem. Za več informacij in rezervacijo delavnic animiranega filma: slon@animateka.si.

VODENI OGLEDI

Vsak torek in petek ob 17. uri in med vikendom ob 15. uri.
Rezervacije skupin na slon@animateka.si.

DELAVNICE animiranega filma ob ogledu razstave

Tematsko obarvane delavnice na podlagi filmov iz studia Folimage. Vsebinsko in časovno so prilagojene starosti obiskovalcev.
Velikost skupine za delavnico in vodstvo na razstavi Folimage: od 10 - 25 otrok
Po predhodnem dogovoru delavnice izvedemo tudi na šoli. V tem primeru obračunamo potne stroške za mentorje (kilometrina: 0,37 €/km).
Prijave na delavnico na: slon@animateka.si

CENIK Folimage – od začetkov

Ogled razstave: 2,5 €
Vodeni ogled razstave: 3,5 €
Vodeni ogled razstave + delavnica optičnih igrač: 6,5 €
Vodeni ogled razstave + kratka delavnica animiranega filma: 8 €
Vodeni ogled razstave + daljša delavnica animiranega filma: 15 €

Posebna ponudba za šolske skupine: ŠOLSKI PAKET

Vodeni ogled razstave + delavnica optičnih igrač + ogled projekcije: 10 €/ otroka.
Izbirate lahko med projekcijami iz šolskega programa Slon (Slon I, Slon II, Slon III ali Slon IV), celovečerno animacijo iz studia Folimage Prerokbo žab ali programom kratkih animiranih filmov Folimage od začetkov. Pri obisku celotnega paketa dobijo otroci še malico.

Več o festivalu Animateka na: www.animateka.si.