Drugo nadstropje razstavne hiše
Do
2. maj 2023

16. Cici umetnije

Slovenski etnografski muzej že tradicionalno gosti bienalno razstavo otroških likovnih del po natečaju uredništva revij Ciciban in Cicido, ki jo organizira uredništvo Cicibana in Cicidoja Mladinske knjige v sodelovanju z Otroškim vrtcem Ajdovščina in s podporo društva Bralna značka. Vabljeni!

Med kar 3800 izdelki na temo Moj knjižni junak, moja knjižna junakinja je za 16. Cici umetnije strokovna žirija izbrala približno 160 del, ki bodo razstavljena. Kar 27 avtorjev in njihovih mentorjev pa za posebej uspela dela prejme še knjižne nagrade.

Odprtje 16. Cici umetnij v SEM bo v četrtek, 13. aprila 2023 ob 10.00.

Dogodek bo povezoval Boštjan Gorenc – Pižama, ogledali pa si boste lahko več kot 160 likovnih del, ki jih je izbrala strokovna komisija:

• dr. Tomaž Zupančič s Pedagoške Fakultete Maribor,
  • dr. Tonka Tacol, upokojena profesorica s Pedagoške fakultete Ljubljana,
  • mag. Alenka Vidrgar, akademska kiparka,
  • Azad Karim, akademski slikar,
  • mag. Silva Karim, profesorica likovne umetnosti in
  • Maja Žugič, odgovorna urednica revij Cicido in Ciciban.

Komisija bo podelila 12 nagrad, od tega 4 skupinske, razstava izbranih del pa se bo iz Slovenskega etnografskega muzeja preselila tudi v Lokarjevo galerijo v Ajdovščini.

Katalog razstavljenih del

Čestitamo vsem nagrajencem!