17. maj 2006
30. junij 2006

16. bienalna razstava domačih in umetnostnih obrti

17. maj 2006 - 30. junij 2006

Razstavljenih je več kot 1000 kakovostnih izdelkov domačih in umetnostnih obrti, ki jih je ustvarilo več kot 200 rokodelskih mojstrov in umetnikov (gostujoča razstava).

Letošnja bienalna slovenska razstava domačih in umetnostnih obrti je že 16. po vrsti (prva 1977). Pobudnik in organizator vseh teh razstav v Slovenj Gradcu in Ljubljani je Obrtna zbornica Slovenije s podporo Ministrstva za gospodarstvo RS.

Na letošnji razstavi v SEM, ki je že bila postavljena na ogled v Galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu v aprilu in začetku maja 2006, je razstavljenih več kot 1000 kakovostnih izdelkov domačih in umetnostnih obrti, ki jih je ustvarilo več kot 200 rokodelskih mojstrov in umetnikov. Ti izdelki so bili izbrani in ocenjeni s strani Strokovne komisije (predsednik prof. dr. Janez Bogataj), ki deluje pri Obrtni zbornici Slovenije, in so označeni z razpoznavnimi nalepkami oz. certifikati kakovosti.

Med letošnjimi razstavljalci so štirje dobitniki priznanj "Zlata vitica", ki jih od leta 1988 podeljuje Obrtna zbornica Slovenije za posebne ustvarjalne opuse in dosežke na tem področju.

Ob razstavi se bodo na posebnih stojnicah OZS odvijali prikazi izdelovanja domačih in umetnostnih obrti. Stojnice bodo umeščene na poti od Kongresnega trga in kot kažipot do muzeja po Trubarjevi ulici in na ploščadi pred Slovenskim etnografskim muzejem.

V muzejski trgovini Slovenskega etnografskega muzeja Lectarija bo na voljo in na prodaj bogat izbor teh izdelkov.