16. april 2013

11. Cici umetnije - Bienalna razstava otroških likovnih del

Gostujoča razstava
Slovenski etnografski muzej, 16. april - 5. maj 2013

11. Cici umetnije, radoživa in idej polna razstava izbranih otroških slik, kipcev, grafik … , ki so prispele na likovni natečaj revij Cicido in Ciciban. To je eden redkih natečajev v slovenskem prostoru, ki je posebej namenjen spodbujanju likovnega izražanja pri predšolskih otrocih in učencih 1. triletja osnovne šole. Tisto, kar otrok počne s čopičem in barvo na papirju, je veliko več kot zgolj mahanje in pometanje s čopičem. Je izražanje. V otroških umetnijah je  otrokova izrazno moč, energijo, ki na svojstven način obogati vsakega, ki se ustavi pred otroškimi deli. Na natečaj je prispelo 2736 likovnih del, od tega 60 kiparskih. Vsa nagrajena dela in izbrana dela, ki bodo prejela priznanje, bodo predstavljena na treh razstavah: v Slovenskem etnografskem muzeju, Pilonovi galeriji v Ajdovščino in galeriji Grad v Slovenski Bistrici.