Razstavna hiša SEM
22. januar 2021

Slovenski etnografski muzej spet z vami

Spoštovani obiskovalci, dragi ljubitelji dediščine, od sobote, 23. januarja 2021 je Slovenski etnografski muzej ponovno odprt za obiskovalce.

Veselimo se srečanj z vami!

Vljudno vas prosimo, da ob obisku muzeja sledite muzejskim pravilom skladno z varnostnimi smernicami in ukrepi:

• V muzej naj vstopajo le zdrave osebe.
  • Upoštevati je potrebno higieno kašlja in skrbnega umivanja rok z milom in vodo.
  • Pred vstopom v muzej si je potrebno razkužiti roke.
  • Za vse obiskovalce je obvezna uporaba lastnih zaščitnih mask.
  • Ves čas obiska muzeja se vzdržuje medsebojna razdalja najmanj 2 m v vseh prostorih.
  • Slediti je potrebno začrtani poti in smeri krožnega ogleda po razstaviščih.
  • Izogibati se je potrebno uporabi dvigala.
  • Število obiskovalcev v muzeju je omejeno.

Razstave na ogled: občasni razstavi Bosi. Obuti. Sezuti. in Slovenske penine, stalne razstave Lectarstvo je krajcarkšeft: Krbavčičeva svečarska in medičarska delavnica in trgovina iz Ljubljane, Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta in Med naravo in kulturo in osebni razstavi.

Upravna hiša SEM je za obiskovalce zaprta. Knjižnica SEM spet obratuje po starem urniku (pon., tor., čet. pet.: 8.00 - 15.00, sreda: 8.00 - 17.00, odmor: 12.00 - 12.30; več informacij o načinu obratovanja na spletni strani knjižnice). Dokumentacija SEM je dosegljiva vsak dan od ponedeljka do petka po predhodni najavi na miha.spicek@etno-muzej.si ali blaz.verbic@etno-muzej.si.

SEM je odprt:
Odprto: Torek – nedelja: 10.00 – 18.00
Zaprto: ponedeljki
Prost vstop vsako prvo nedeljo v mesecu.

Veselimo se vašega obiska!