Razstavo V zlati senci faraonov. Foto: Muzej Velenje
16. junij 2022

SEM vabi v Muzej Velenje na razstavo V zlati senci faraonov

Slovenski etnografski muzej vabi danes ob 19. uri v Muzej Velenje na odprtje občasne razstave V zlati senci faraonov.

Razstava temelji na izredno zanimivem fotografskem gradivu Egipta s prve poti čeških raziskovalcev Františka Foita in Jiřija Bauma po Afriki leta 1931. Gradivo do sedaj še ni bilo strokovno raziskano s področja egiptologije, zato bo pričujoča razstava prva tovrstna tematska predstavitev le-tega.

Razstavo so na spomin na 100-letnico odkritja slovite grobnice faraona Tutankamona leta 1922 pripravili Tanja Verboten (Muzej Velenje), dr. Marko Frelih in Blaž Verbič (Slovenski etnografski muzej), mag. Urška Furlan (doktorska študentka univerze Swansea v Walesu), dr. Libor Jůn ter (Narodni muzej, Češka) ter dr. Adéla Jůnová Macková (Masarykov inštitut in arhiv v Pragi).