Vabilo
29. oktober 2019

Potujoča razstava o nesnovni dediščini Slovenije gostuje v Tuzli

Slovenija je Unescovo Konvencijo o varovanju nesnovne kulturne dediščine ratificirala leta 2008.

Naloge Koordinatorja varstva nesnovne kulturne dediščine od leta 2011 opravlja Slovenski etnografski muzej, osrednja ustanova za varovanje nesnovne kulturne dediščine v Sloveniji. Register nesnovne kulturne dediščine, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo RS, je začel nastajati leta 2008. Leta 2018 smo v sodelovanju z Ministrstvom za kulturo in Zunanjim ministrstvom RS pripravili potujočo razstavo o nesnovni dediščini Slovenije, ki je bila v različnih jezikovnih različicah na ogled v devetih državah. Razstava je od 30. 10. 2019 do 15. 11. 2019 na ogled v Ateljeju Ismeta Mujezinovića v Tuzli, BIH. Na razstavi so predstavljene enote, ki so vpisane v Register nesnovne kulturne dediščine in na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva.

Avtorici: dr. Nena Židov, mag. Anja Jerin