Fotografija romarjev iz leta 1910
30. avgust 2016

Odprtje fotografske razstave Petra Nagliča "Terra Sancta 1910"

Fotografski muzej Maribor

Leta 1910 je bilo organizirano prvo slovensko romanje v Sveto deželo, ki se ga je udeležilo 540 romarjev. Med njimi je bil tudi romar s številko 50. To je bil Peter Naglič iz Šmarce pri Kamniku, ki je poleg osebne prtljage vzel s seboj še fotografsko opremo. Prve posnetke je naredil že v Trstu, nato pa je vestno dokumentiral celotno pot po Sveti deželi. Največ fotografij je iz Jeruzalema, predvsem iz cerkve Božjega groba in z Oljske gore. Naglič je obiskal tudi rojstni kraj Janeza Krstnika Ain Karem in se udeležil izleta s kočijami do Mrtvega morja.

Razstavo je pripravil Muzej krščanstva na Slovenskem, spregovorila bosta direktorica muzeja mag. Nataša Polajnar Frelih in avtor razstave dr. Marko Frelih, kustos v Slovenskem etnografskem muzeju.

Razstava bo na ogled do 28. septembra 2016.

Vabilo na odprtje