Swich logo
3. maj 2016

Bianca Baldi – umetnica v rezidenci v Slovenskem etnografskem muzeju

Slovenski etnografski muzej v projektu SWICH sodeluje pri soustvarjanju dveh tem: ustvarjalnega dialoga in digitalnih vsebin.

V okviru prve teme bomo v muzeju v umetniški rezidenci gostili vizualno umetnico Bianco Baldi (1985), ki živi in deluje med Republiko Južno Afriko in različnimi evropskimi državami. Najprej nas bo obiskala med 11. aprilom in 11. majem 2016, z drugim delom rezidence pa bo pričela v septembru 2016. Prvi mesec se bo posvetila raziskovanju afriške zbirke, ki jo hrani muzej, nato pa bo pripravila umetniško delo oziroma interpretacijo, kar bo septembra 2016 v muzeju že mogoče videti. Še pred tem pa bomo pripravili več dogodkov, na katerih se boste lahko z Bianco tudi srečali.

Bianca Baldi je umetnica, ki s svojimi video instalacijami prikazuje pogosto prezrte ali skrite strukture moči. Izhajajoč iz muzejskih zbirk ali arhivskega gradiva, se v svojih delih osredotoča na razkrivanje kompleksnih mrež političnih, ekonomskih in kulturnih vplivov.

Tina Palaić