Pitt Rivers muzej. Foto: Tina Palaić.
30. junij 2023

SEM Taking Care ekipa je bila v teh dneh v Pitt Rivers muzeju v Oxfordu

Med 26. in 28. junijem se se udeleženci projektne delavnice Caring for Here and There pogovarjali o konzervatorski in restavratorski skrbi za predmete različnih staroselskih skupnosti. Pri tem je bil poudarek na staroselskih perspektivah skrbi za predmete.

Med predavatelji smo tako poslušali Anne May Olli, konzervatorko in direktorico največjega muzeja Samijev na Norveškem, Riddo Duottar Museat (RDM). Svoje delo je predstavila tudi Page Chang, havajska umetnica, ki je pripravila tudi krasno delavnico izdelovanja tkanin iz drevesnega lubja. Svoje restavratorsko delo polinezijskih tkanin, izdelanih iz drevesnega lubja, je predstavila konzervatorka Misa Tamura.

Etnografski muzeji in muzeji svetovnih kultur kot prostori skrbi je projekt, v katerem SEM sodeluje z dvanajstimi drugimi evropskimi etnografskimi muzeji. Sofinancira ga Evropska Unija v okviru programa Ustvarjalna Evropa.

Anne May Olli. Foto: Tina Palaić.Misa Tamura. Foto: Tina Palaić.Delavnica s Page Chang. Foto: Gregor Kos.Delavnica s Page Chang. Foto: Gregor Kos.