Subscribe to RSS - Kustodiat za slovenske izseljence, zamejce, pripadnike narodnih manjšin in drugih etnij v Sloveniji

Kustodiat je bil ustanovljen leta 1999. V njem zbiramo in hranimo opredmeteno materialno kulturno dediščino, ki smo jo pridobili od slovenskih izseljencev, ki živijo v tujini kot tudi tisto od izseljencev povratnikov, ki so se iz tujine vrnili na slovensko etnično ozemlje. Zbiramo in proučujemo tudi materialno kulturno dediščino Slovencev v zamejstvu in način življenja pripadnikov narodnih manjšin in drugih etnij v Sloveniji.

Na razstavi si je mogoče pogledati tudi predmete slovenskih izseljencev (fotografije izseljencev, potna lista, kovček izseljenke povratnice).