Naslovnice
11. maj 2022

Aprilske novosti

Aprilski pregled novosti knjižnice je malce drugačen, saj je izbor knjig in novičko pripravila študentka - praktikantka Ajda Jensko.

Erotizem (Založba/*cf. ,2022) je delo iz zbirke Rdeča, v kateri nam avtor poskuša približati erotizem kot značilno človeški pojav, katerega je potrebno spoznati od znotraj. Erotizem povezuje s smrtjo ter krutimi dejanji, v delu pa tudi opredeli razliko v dojemanju erotizma skozi zgodovino.

Plečnik (Muzej in galerije mesta Ljubljana, 2022) je v obliki stripa predstavljeno življenje največjega slovenskega arhitekta. Skozi strip nam Jože Plečnik kot pripovedovalec predstavi kdo je bil, kako je ustvarjal, kaj ga je v življenju navdihovalo ...
Strip je dosegel toliko zanimanja, da sta bila  tako 1. natis kot 1. ponatis hitro razprodana. 2. ponatis lahko dobite v knjižnicah, kot je na primer naša.

Trophies, relics and curios? (Sidestone Press, Leiden, 2015) je delo, katero nas popelje skozi zgodovino zadnjih dveh stoletij britanskega misijonarjenja po svetu. S pomočjo različnih trofej, relikvij in artefaktov nas seznanja z misijonarsko dediščino, ki je shranjena v muzejih, arhivih in cerkvah v Veliki Britaniji, Pacifiku in Afriki.

Knjižne novosti - april 2022.