Članek v pdf obliki
PDF icon Prenesi pdf datoteko (210.88 KB)

"Maribor je prihodnost!": (proti)učinek Evropske prestolnice kulture Maribor 2012 v polju nevladnega sektorja kulturne produkcije

Poleg instrumentalizacije kulture za namene evropskega povezovanja je osrednji namen megaprojekta EPK spodbujati razvoj terciarnega sektorja in urbane prenove ter revitalizacije mest. Kljub vsem obljubam in velikim načrtom je ostal vtis, da projekt Maribor 2012 za seboj ni pustil ničesar. Pa vendar je po letu 2012 vzniknilo nekaj živahnih samoniklih prizorišč kulturne produkcije. Preplet horizontalnega povezovanja različnih ljudi in skupin je spodbudil živahne kulturne, družabne in družbene aktivnosti, ki so spodbujale razmislek, kam in kako naprej oziroma kakšno mesto si želijo soustvarjati.