Razstavna hiša
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Zimske počitniške delavnice: Prepletamo nitke

PREPLETENE POČITNICE
Počitnice so pred vrati in zakaj se ne bi v tem času prepletli in ustvarjali z nitkami ter tako izdelali uporabne predmete. Posebej vabimo tiste, ki jih zanimajo tekstilne ročne spretnosti.

PROGRAM:
Ponedeljek - sreda
Izdelovanje zračne čipke
1. dan: Iz volne bomo s posebno tehniko izdelovali šale, nakit in druge izdelke. Volno bomo polagali na flizelin, pri čemer bomo skušali biti čim bolj ustvarjalni in inovativni. Sledilo bo šivanje volne na flizelin s šivalnimi stroji.
2. dan: Polizdelke (volno zašito na flizelin) bomo namočili v vodi in jih sušili. Med  sušenjem bomo spoznali osnove kvačkanja.
3. dan: Posušene polizdelke bomo ob kvačkali in s tem zaključili delo.

Četrtek in petek
Izdelovanje klekljane čipke
Iz volne in okrasnih kroglic bomo s klekljanjem izdelovali zapestnice. Začetniki bodo spoznali osnovno tehniko klekljanja – izdelava kitic, tisti, ki osnove klekljanja že poznajo, pa bodo lahko izdelali zapestnico v drugih, zahtevnejših tehnikah.

Delavnice vodi pedagoginja v kulturi Tanja Oblak s sodelavkami. Za varnost pri delu bo poskrbljeno.

Trajanje: 2 uri
Namenjeno osnovno in srednješolcem.
Cena petih delavnic (samo v paketu): 30 EUR
Obvezna prijava do srede, 20. februarja 2013.

Prijave in dodatne informacije:
Sonja Kogej Rus
T. 01 3008 750, 031 728 955