Predavanje
Upravna hiša
četrtek, 20. februar 2014 - 18:00

Vrata in njihova simbolika v judovstvu, predava dr. Klemen Jelinčič Boeta

Sklop predavanj ob razstavi Vrata. Prostorski in simbolni prehodi življenja.

Vrata imajo globok metaforičen in simbolni pomen v človeški kulturi, tako tudi v judovstvu. Predavatelj bo predstavil različne vidike simbolike vrat v judovski tradiciji, naj bodo to metaforični pomeni v religiji ali pa drugi običaji, povezani z vrati, ki so še danes prisotni med Judi.

Utrinek z razstave Vrata
Utrinek z razstave Vrata. Prostorski in simbolni prehodi življenja.
Foto: Marko Habič

Dr. Klemen Jelinčič Boeta se je rodil leta 1973 v Ljubljani in po končani bežigrajski gimnaziji odšel leta 1991 v Izrael, kjer je med drugim študiral na judovski verski akademiji in kasneje na Univerzi Tel Aviv diplomiral iz sociologije in antropologije. Od leta 2002 je v Ljubljani, kjer je napisal nekaj strokovnih knjig in večje število člankov o judovstvu, na Filozofski fakulteti dokončal doktorat iz srednjeveške judovske zgodovine, prevedel nekaj knjig, med drugim Koran, ter leta 2013 v Peotikonu objavil tudi svoje prve pesmi.

Vabljeni tudi na ogled razstave Vrata. Prostorski in simbolni prehodi življenja >>