petek, 13. maj 2011 - 10:00
1 dan 10 ur

Vesna: sejem muzejskih replik, izdelkov umetnostne obrti in oblikovanja

Ljudje smo raziskovalci, ustvarjalci, iskalci preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Predmeti v muzejih nas vežejo na preteklost, domov pa lahko odnesemo le sodobne izdelke, ki jih navdihuje zgodovina ali ustvarjalna človeška misel.

Na razstavnem in prodajnem sejmu muzejskih replik, umetnostne obrti, izdelkov sodobnega slovenskega oblikovanja in izbranih muzejskih publikacij z navedeno tematiko se bodo na sejmu Vesna poleg muzejev predstavili tudi posamezni oblikovalci. Gre za izbor, predstavitev in prodajo izdelkov, ki jih že ponujajo slovenske muzejske in galerijske trgovine in tistih, ki naj bi v prihodnje našli mesto v teh trgovinah oz. v skupni muzejsko-galerijski trgovini v muzejskem kompleksu Metelkova v Ljubljani.

Na sejmu Vesna bo potekal pester program delavnic, predstavitev, kulinarike in glasbe.

Vesna poteka pod pokroviteljstvom ministrice za kulturo, gospe Majde Širca.

Povezava na razglednico Vesna.

Prikazi lončarskih dejavnosti ob Sejmu Vesna