Romska pot

Epeka

Evropski socialni sklad

Utrinki tradicij: Šege mariborskih Romov ob poroki in otroštvu

Slovenski etnografski muzej bo letošnji Svetovni dan Romov obeležil z dogodkom Utrinki tradicij: Šege mariborskih Romov ob poroki in otroštvu.

Prijazno vas vabimo na druženje z mariborskimi Romi in Rominjami, ki bodo na dogodku predstavili svoje predmete in izdelke, povezane s pomembnimi spomini iz vsakdanjega življenja. Predmeti govorijo o šegah ob poroki, ki se prenašajo iz roda v rod, in o otroštvu včeraj in danes. Razkrivajo utrinke družinske tradicije, ki jo Rominje in Romi sami prepoznavajo kot pomembno. Družine se pri obeleževanju šeg nekoliko razlikujejo, saj nekatere elemente prilagodijo svojim estetskim merilom in željam.

Z dogodkom v SEM zaokrožujemo rezultate projekta Slovenska romska pot (2021-2023), v okviru katerega so se mariborske Rominje in Romi srečali na štirih delavnicah v SEM in v Združenju EPEKA v Mariboru.

Prost vstop!

Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska Unija iz Evropskega socialnega sklada.