nedelja, 28. marec 2010 - 17:00
2 uri

Sudanska misija 1858 - 1848, strokovno vodstvo

nedelja, 28. marec 2010 ob 16.00 (razstavna hiša SEM)

Z razstavo SUDANSKA MISIJA 1848 – 1858, Ignacij Knoblehar – misijonar, raziskovalec Belega Nila in zbiralec afriških predmetov, SEM nadaljuje s sistematičnim študijem svojih afriških zbirk. Predmeti z razstave sodijo med najstarejše afriške zbirke predmetov nilotskih ljudstev v Evropi. Zbral jih je slovenski misijonar Ignacij Knoblehar in jih leta 1850 pripeljal v Ljubljano. Knobleharjeva zbirka v SEM odseva materialno in duhovno kulturo različnih ljudstev, ki so sredi 19. stoletja živela ob Belem Nilu na jugu današnjega Sudana. Predmeti in redko arhivsko gradivo dokumentirajo Knobleharjevo zanimanje za afriške kulture, hkrati pa nas seznanjajo z njegovimi raziskavami reke Nil, saj sodi Knoblehar med pionirje na tem področju.

Po razstavi bo vodil dr. Marko Frelih.

Vstop prost!