četrtek, 11. november 2010 - 11:00
2 uri

Slovesna podelitev Murkove nagrade, Murkovega priznanja in Murkove listine

četrtek, 11. november 2010 ob 11.00 (razstavna hiša SEM)

Letošnja slovesna podelitev Murkove nagrade, Murkovega priznanja in Murkove listine Slovenskega etnološkega društva bo v četrtek, 11. novembra 2010 ob 11. uri v Slovenskem etnografskem muzeju na Metelkovi 2 v Ljubljani.

Zbrane bo nagovorila Damjana Pečnik, generalna direktorica direktorata za kulturno dediščino pri Ministrstvu za kulturo RS, slavnostna govornica pa bo Marija Kozar – Mukič, prejemnica Murkove nagrade leta 2009.
Za glasbeno spremljavo bosta poskrbela saksofonist Aleš Suša in kitarist Miha Koretič.

Slovensko etnološko društvo od leta 1986 podeljuje Murkovo listino, kasneje preimenovano v Murkovo nagrado. Od leta 1999 se za izjemne etnološke znanstvene in raziskovalne dosežke posameznikov, skupin ali ustanove ali za znanstvene in strokovne dosežke, zaokrožene v življenjskem delu posameznikov, podeljuje MURKOVO NAGRADO, za znanstvene in strokovne dosežke na področju etnološke vede na Slovenskem (ali o Sloveniji) v preteklem letu MURKOVO PRIZNANJE, od leta 2003 pa za kontinuirane dejavnosti, večletna prizadevanja ali enkratne dosežke, ki bogatijo, ohranjajo in popularizirajo etnološko znanje, SED podeljuje MURKOVO LISTINO.