Udeleženci na seminarju
7 ur
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
50€

Seminar ljudskega plesa: Ustvarjajmo z ljudskim plesom!

Celostna srečanja z dediščino - 2.del (seminar za učitelje in vzgojitelje)

Slovenski etnografski muzej v sodelovanju z Zavodom Etnika že skoraj desetletje pripravlja seminarje za učitelje, vzgojitelje, študente… in tiste, ki bi pri svojem delu z otroki radi razširili znanje na področju kulturne dediščine, ljudskega plesa in pesmi. Udeleženci seminarjev teoretično in praktično pridobijo izhodišča za uporabo plesnega, glasbenega in pevskega izročila pri vsakodnevnem delu z otroki.

Seminarje pripravljata Sonja Kogej Rus, vodja pedagoških programov v Slovenskem etnografskem muzeju in Mojca Leben, mag. umetnostne zgodovine in vodja otroških programov ter izobraževanj v Zavodu Etnika, izvedenka za ustvarjalni gib in neverbalno komunikacijo. Izbor plesov in poučevanje pripravlja Zmago Leben, kulturni delavec, korepetitor in koreograf.