sreda, 20. oktober 2010 - 18:00
2 uri

SEM za socialno vključenost, odprtje razstav

sreda, 20. oktober 2010 ob 18.00 uri (razstavna hiša SEM)

SEM pa obeležuje DEKD in Evropsko leto boja proti revščini z dvema razstavama. Odprl jih bo v sredo, 20. oktobra ob 18.00 z razstavo o brezdomstvu na Slovenskem, z naslovom Življenje na ulici, ki jo je zasnovala kustodinja SEM dr. Nena Židov v sodelovanju s Društvom Kralji ulice in v soavtorstvu z Luno Jurančič Šribar, ter s fotografsko razstavo Med revščino in izobiljem.

Razstava Življenje na ulici opozarja na razloge za brezdomstvo, ki ga srečamo v različnih časovnih obdobjih in v različnih kulturah. Orisan je položaj brezdomnih na Slovenskem v preteklosti, največ pozornosti je usmerjene trenutnemu položaju brezdomstva pri nas, brezdomnim ljudem in njihovim preživetvenim problemom ter ustanovam, ki skrbijo za brezdomne ljudi.

Fotografije prikazane pod naslovom Med revščino in izobiljem, so plod drugega fotografskega natečaja SEMa (prvi je bil 2008) in prikazujejo poglede na svet revnih in bogatih skozi prizmo devetih amaterskih fotografov.