Letak
InYourPocket

Šamanizem ljudstev Sibirije, odprtje razstave

Razstava Ruskega etnografskega muzeja, Sankt Peterburg

Vljudno Vas vabimo na odprtje gostujoče razstave Ruskega etnografskega muzeja, Sankt Peterburg ŠAMANIZEM LJUDSTEV SIBIRIJE, ki bo v sredo, 17. aprila 2019, ob 19. 00 v Slovenskem etnografskem muzeju. Razstavo bo predstavila dr. Valentina Gorbacheva, Ruski etnografski muzej. Uvertura k odprtju razstave ob 18.30 pa bo uprizoritev Pomoč z umetnostjo, ki so jo pripravili Študentje Pedagoške fakultete, Univerza v Ljubljani.

Razstava pripoveduje o šamanizmu, edinstvenemu fenomenu svetovne civilizacije, kot mitološki predstavi o svetu ljudstev Sibirije in ruskega Daljnega vzhoda na koncu 19. in začetku 20. stoletja, katerega nosilci so šamani, posredniki med nebom in zemljo.

Sveti predmeti skupaj s fotografijami, zvoki in filmom o šamanskih obredih prikazujejo tisto posebno medsebojno povezanost, ki nas ob pojavu sibirskega šamanizma preseneča in navdihuje: nerazdružljivo vez med človekom, naravo in kulturno tradicijo.

Razstava bo na ogled do 20. oktobra 2019.