Razstavna hiša
petek, 1. oktober 2021 - 14:00
3 ure

Šablonske poslikave, delavnica za mladino in odrasle

Ob Dnevih evropske kulturne dediščine in Tednu kulturne dediščine 2021 vabimo mladino in odrasle na delavnico, ki jo organizira SEM v sodelovanju z ZVKDS.

Vabimo vas na delavnico šablonskih poslikav. Najprej bo restavratorka Tjaša Pristov (ZVKDS) udeležencem predstavila izdelavo šablone in uporabo pleskarskega valjčka, sledi izdelava lastne šablone v družbi restavratorjev SEM Žige Reharja in Gregorja Kosa. Vzorci šablon bodo odtisnjeni na »namišljene« stene pred muzejem, kjer bodo še nekaj časa na ogled.

Letošnji DEKD 2021 so uglašeni na temo "Dober tek!", zato dogodek poteka kot del programa SEM ob promoviranju naziva Slovenija - Evropska gastronomska regija 2021.

Število udeležencev na delavnici je omejeno. Prijave zbiramo do srede, 29. septembra 2021 po elektronski pošti blagajna@etno-muzej.si ali po telefonu 01 / 300 87 45 (10.00-18.00).

Zaradi nepredvidljivih okoliščin si pridržujemo pravico do spremembe programa. Vse dogodke bomo organizirali v skladu s smernicami NIJZ in ukrepi za preprečevanje širjenja okužb s covid-19. Prosimo, da spoštujete PCT pogoje, ki so v veljavi za obisk kulturnih prireditev. PCT pogoj je potreben za vse obiskovalce, starejše od 15 let.