petek, 13. april 2018 - 12:00
Vstop prost
PRIPONKE
PDF icon vabilo.pdf

Predstavitev ZBORNIKA z okroglo mizo: Dežela kozolcev - Muzeji na prostem in ekomuzeji kot izziv sodobnemu varstvu in popularizaciji kulturne dediščine – primer Dežele kozolcev

Okrogla miza

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Zavod Dežela kozolcev Šentrupert in Slovenski etnografski muzej Vas prijazno vabimo na predstavitev ZBORNIKA referatov mednarodnega kolokvija z okroglo mizo z naslovom Dežela kozolcev: Muzeji na prostem in ekomuzeji kot izziv sodobnemu varstvu in popularizaciji kulturne dediščine – primer Dežele kozolcev.

Zbornik Dežela kozolcev: Muzeji na prostem in ekomuzeji kot izziv sodobnemu varstvu in popularizaciji kulturne dediščine – primer Dežele kozolcev je 12. knjiga knjižne zbirke Kulturna dediščina, ki jo izdaja Znanstvena založba Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in je namenjena popularizaciji varstva in ohranjanju kulturne dediščine.

Knjiga je posvečena šentrupertskemu muzeju na prostem – Deželi kozolcev, ki je bil za javnost odprt junija 2013
in je eden od štirih največjih muzejev na prostem v Sloveniji.

O zborniku bodo spregovorili:
Urednika zbornika mag. Dušan Štepec in izr. prof. dr. Vito Hazler,
doc. dr. Miha Kozorog, odgovorni urednik zbirke Kulturna dediščina,
doc. dr. Robert Peskar, generalni konservator Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije,
ga. Branka Brcar, direktorica Zavoda Dežela kozolcev Šentrupert,
mag. Polona Sketelj, kustosinja za stavbarstvo, bivalno kulturo in notranjo opremo v Slovenskem etnografskem muzeju,
doc. dr. Ljubo Lah s Fakultete za arhitekturo,
g. Rupert Gole, župan Občine Šentrupert
in doc. ddr. Verena Vidrih Perko, recenzentka zbornika.

Pogovor bo povezovala dr. Tanja Roženbergar, direktorica Slovenskega etnografskega muzeja.