Aleš Debeljak
1 ura
Prost vstop!

Predstavitev prvih treh pesniških knjig Aleša Debeljaka

Vljudno vabljeni na pogovor in predstavitev pesniških knjig Aleša Debeljaka. V pogovoru bodo sodelovali Bine Debeljak, avtor spremne besede, Erica Johnson Debeljak, pisateljica, in Nela Malečkar, urednica zbirke, ki bo pogovor vodila. Debeljakove pesmi bo bral Bine Debeljak.

Ob 60. obletnici rojstva pesnika Aleša Debeljaka (1961–2016) je pri založbi Mladinska knjiga v jubilejni zbirki izšel ponatis njegovih prvih treh pesniških knjig Zamenjave, zamenjave, Imena smrti in Slovar tišine z obsežno spremno besedo Bineta Debeljaka; prvič so izšle v osemdesetih letih prejšnjega stoletja in veljajo za prelomne znotraj slovenskega literarnega prostora. Pesniške knjige bodo predstavljene ob zaključku razstave Saj grem samo mimo: Mozaik razglednic in prijateljstev Aleša Debeljaka v Slovenskem etnografskem muzeju.

Prijava na dogodek je obvezna:
Laura Štraus, Služba za odnose z javnostmi, Mladinska knjiga: laura.straus@mladinska-knjiga.si; 041 764 565
Maja Lihtenvalner, Služba za odnose z javnostmi, Mladinska knjiga: maja.lihtenvalner@mladinska-knjiga.si; 031 424 575

Mladinska knjiga v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem.

Za obisk dogodka je treba izpolnjevati pogoj PCT, s katerim se morajo izkazati vsi obiskovalci, starejši od 12 let.

Vabilo