Razstavna hiša
četrtek, 13. marec 2014 - 19:00

PRAVLJICE DANES 2014 v SEM: Zlati hrib, večer pravljic in povedk

Zlati hribZa odrasle.

Pripovedujejo: Boštjan Napotnik – Napo, Ivan Nograšek, Breda Podbrežnik in Ivanka Učakar
Večer bo povezovala Marta Grkman

Vabljeni  na  večer pravljic, ki jih je pred sto leti v Tunjicah in okolici zapisal dijak, bodoči umetnostni zgodovinar, France Stele, v knjigi' Zlati hrib pa lani izdala Matična knjižnica Kamnik. Ta s svojimi dejavnostmi, kot sta Križnikov pravljični festival  in Kamniške pravljične poti, postaja prepoznavno pripovedovalsko stičišče. Tokrat se bodo z vami stikali Tunjičan, ki še pozna štorije, urednici knjige, ki se preizkušata tudi v pripovedovanju, in uveljavljen mojster s prepoznavnim slogom.

Vstopnina: 3 / 5 EUR

Večer pravljic in povedk Zlati hrib je del spremljevalnega programa 17. pripovedovalskega festivala Pravljice danes 2014.

Marec 2014 prinaša že 17. pripovedovalski festival Pravljice danes: glavni program bo od 19. do 21. marca 2014 potekal v Cankarjevem domu in Slovenskem etnografskem muzeju (v Ljubljani), spremljevalni program pa bo v Ljubljani in številnih slovenskih krajih zvenel vse do sredine aprila.

Osnovni vodili festivala ostajata vsa leta enaki: nastopajoči poslušalcem ponujajo zgodbe, ki jih prosto pripovedujejo, predstavljene pripovedi pa izvirajo iz različnih ljudskih izročil. Festival poslušalcem omogoča, da doživijo dobro pripovedovano besedo, ljudskim pripovedim pa išče živo pot v današnji čas.

Program za otroke v SEM
Četrtek, 20. marec, ob 9.00: Pravljice ob ognju (SEM), pripoveduje Polonca Kores
Četrtek, 20. marec, ob 10.15: Pravljice od tu in tam (SEM), pripoveduje: Joseph Nzobandora – Jose

Spremljevalni program v SEM