sobota, 16. junij 2012 - 20:00
3 ure

Poletna muzejska noč: Živa glasba

Koncert ansambla Hribolazci in Potohodci po gledališki predstavi pesnika Daneta Zajca
Glasbena priredba dramske predstave Potohodec pesnika in dramatika Daneta Zajca, nastala ob diplomski predstavi AGRFT režiserke Zale Sajko. Nastopajo: avtor glasbe in skladatelj Laren Polič Zdravič (kitara) z Urošem Jezdićem (harmonika), Gregorjem Cvetkom (kontrabas), Alešem Zorcem (bobni) in Urško Indjić (spremljevalni vokal),  poje igralska zasedba AGRFT - Klemen Janežič, Barbara Ribnikar, Jure Kopušar, Saša Pavlin, Maruša Majer, Jernej Gašper in Vid Klemenc.

Fake Orchestra
Skupina Fake Orchestra izvaja širok spekter glasbenih zvrsti. Poleg avtorskih skladb v svoj program umeščajo tudi sveže predelave slovenskih narodnih pesmi, zvoke italijanskih popevk, španskih romanc in bosanskih sevdalink, ki se prepletajo z odmevi jazzovskih evergreenov, afriških ritmov ter z energijo ´turbo folka´.  Zasedba: Nino de Gleria – bas, Aljoša Jerič– bobni, Igor Leonardi - kitara, Jelena Ždrale – violina, Ana Vipotnik – vokal in Primož Fleischman - saksofoni.

Poletna muzejska noč >>
Facebook Poletna muzejska noč >>